Wyjazd do Hevelianum

24 marca uczniowie klas II wybrali się na wycieczkę do Hevelianum w Gdańsku. Celem wyjazdu była wystawa „Dookoła Świata” oraz udział w warsztatach „Wielcy inżynierowie”. W trakcie warsztatów poruszone zostały zagadnienia dotyczące inwestycji budowlanych-od planowania do momentu stawiania domów, mostów, stacji, bloków. Czekało nas nie lada wyzwanie! Tworzyliśmy niesamowite konstrukcje z ogromnych klocków. Powstały elektrownie, traktory, place zabaw, kombajny, kościół, nowoczesne domy. Wszelkie działania inżynieryjne wymagają specjalistów o wielkich umiejętnościach – współpracując w drużynach, poradziliśmy sobie świetnie.  Praca zespołowa momentami bywa trudna, ponieważ należy komunikować się z innymi współpracownikami, aby ustalić przebieg prac i uzgodnić plan działania, tak, aby budowla była bezpieczna dla jego użytkowników.

Chwilami było bardzo „gorąco”, ponieważ większość uczniów odkryła w sobie cechy kierownicze:) Jednak większość zespołów doszła do porozumienia i budowa została ukończona pomyślnie.

Data dodania: 2022-04-01 17:03:35
Data edycji: 2022-04-09 17:07:13