Projekt „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Gminie Żukowo” 15.04.2024 r. – 31.03.2026 r.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie pn. „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Gminie Żukowo” realizowanym przez Gminę Żukowo, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Celem działań projektowych jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach, na terenie naszej gminy. Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie realizacji zajęć dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, zajęcia dla uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi oraz zakup pomocy dydaktycznych do planowanych zajęć,
a także indywidualne konsultacje ze specjalistami dla rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Planowane działania pozwolą na zapewnienie uczniom ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi, uczniom z niepełnosprawnościami i różnymi trudnościami w nauce, lepszych, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb warunków do nauki i rozwoju. Takie inicjatywy umożliwiają tworzenie inkluzyjnego środowiska szkolnego, w którym każdy czuje się akceptowany i wspierany.

Rekrutacja dzieci, rodziców i nauczycieli do projektu rozpocznie się z końcem października. Zakłada się zrealizowanie szkoleń dla nauczycieli do końca pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego, zaś zajęcia dla dzieci planujemy zrealizować w okresie od lutego 2025r. do marca 2026r.

Zakres planowanych działań jest różny w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, wiec szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u nauczyciela- Pani Aleksandry Kusznierczuk za pomocą dziennika elektronicznego-Librus.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej www.sp-przyjazn.pl

Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: https://www.zukowo.pl/Projekt_pn_Rozwoj_i_wsparcie_edukacji_wlaczajacej_w_Szkolach_Podstawowych_w_Gminie_Zukowo,806#sub_mid

#FunduszeEuropejskie

Data dodania: 2024-10-17 18:10:35