„O czym myśli drzewo zimą...?” - konkurs literacki

O czym myśli drzewo zimą?

O tym, że przyjemnie jest odpocząć pod kołdrą ze śniegu? O ludziach i zwierzętach? O chmurach na niebie? O wiośnie? O tym, że zima jest obecnie za krótka? O zmianach, na które mamy lub nie mamy wpływu? Lub o czymś zupełnie innym?

Napisz o tym w dowolnej formie. Możesz stworzysz wiersz, opowiadanie, baśń, monolog albo list. Lub, jeśli Twój umysł jest bardziej ścisły – mini traktat naukowy o życiu drzew zimową porą :).

Jeśli nie wiesz, jak  zacząć, spójrz na jakieś drzewo – może masz swoje ulubione? Lub zamknij oczy i wyobraź sobie, że sam jesteś drzewem.

Powodzenia!

Pracę w języku polskim lub angielskim można wykonać indywidualnie, z przyjaciółmi, z rodziną lub całą klasą.

Zapraszamy też do pisania pracowników szkoły oraz rodziców i wszystkich, którym bliska jest nasza szkolna społeczność – dla tych osób otwieramy osobną kategorię konkursową.

Jeśli macie ochotę, możecie dołączyć rysunek, obraz lub zdjęcie drzewa :).

Prace można przesłać mailowo na adres kaniajf@gmail.com albo przekazać osobiście organizatorkom konkursu.

Uczestnicy otrzymają oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego lub angielskiego. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody-niespodzianki.

Pozdrawiamy,

Joanna Kania i Małgorzata Ordon (psycholog szkolny)

Data dodania: 2022-02-10 17:04:18
Data edycji: 2022-02-10 17:06:43