Liczba π – drzwi do wyobraźni.

1. marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi.

Z tej okazji  w dniach 14-16.03.22 zapraszamy do celebrowania matematyki poprzez udział w konkursach i wydarzeniach pod wspólnym hasłem „Liczba π – drzwi do wyobraźni”.

1. Międzyklasowy konkurs na najdłuższą reprezentację liczby π dla uczniów klas 4-8.
  2. ”A great potential of quantity questions – literacki potencjał pytań o ilość w języku angielskim”. Szczegóły konkursu w linku:

1. „Pi artystycznie? Czemu nie? :)” – konkurs na portret liczby π wykonany dowolną techniką.
  2. ”English in Maths, Maths in English” – międzyklasowy konkurs drużynowy dla uczniów klas 7 i 8 sprawdzający znajomość określeń matematycznych w j. angielskim.
  3. Konkurs na najciekawsze zadanie matematyczne z treścią dla uczniów klas 0-8. Zadanie można ułożyć indywidualnie lub grupowo.
  4. Co to właściwie jest - ta liczba π? Stwórz plakat, prezentację multimedialną lub ulotkę zawierającą informacje i ciekawostki na temat liczby π. Koniecznie podaj źródła, z których zaczerpnąłeś wiedzę.

Konkursy nr 1 i 4 odbędą się 14. i 15.03.22 r. na terenie szkoły.

Zadania konkursowe nr 2, 3, 5 i 6 można przekazać nauczycielom matematyki lub języka angielskiego, przesłać na adres kaniajf@gmail.com albo przynieść do gabinetu psychologa szkolnego do 14.03.22 r.

Za udział w konkursach można otrzymać oceny celujące i bardzo dobre z matematyki, języka angielskiego lub plastyki. Autorzy najciekawszych prac otrzymają także nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do zabawy zarówno umysły ścisłe, jak i humanistyczne – mamy nadzieję, że każdy znajdzie swój sposób na matematyczne świętowanie :).

Pozdrawiamy,

Joanna Kania, Anna Apollo, Beata Plichta, Katarzyna Czajkowska, Małgorzata Ordon i liczba π

Data dodania: 2022-03-07 08:53:41
Data edycji: 2022-03-07 19:48:35