Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej klasy 5a

24.03.2023 w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której wzięli udział uczniowie klasy 5a.

Poprowadził je Pan Dariusz Kurzawski- ratownik górski 1-ego stopnia w Grupie Karkonoskiej GOPR, ratownik WOPR, ratownik wodny, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Zazwyczaj boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Nasi uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie, dzieci mogły również samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Były to doskonałe zajęcia przekazywania jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt- ratowania życia.

Mirella Kaszuba

Data dodania: 2023-03-27 08:40:24