Zajęcia ruchowe w klasach zerowych

W Naszej Szkole w grupach zerowych realizujemy program zajęć prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Motywacją wprowadzenia innowacji „Hopsasa  ćwiczysz Ty i ćwiczę Ja”  jest idea zaszczepienia    w dzieciach potrzeby ruchu i czerpania z niej radości. Jako nauczyciele wychowania przedszkolnego dostrzegamy wielką potrzebę wdrażania jak największej ilości zajęć, zabaw ruchowych. Ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, a zwłaszcza małego dziecka. Wpływa korzystnie nie tylko na sprawność fizyczną, ale na rozwój umysłowy, daje okazję do rozwijania inicjatywy, indywidualności i samodzielności; służy do wyrażania emocji, porozumiewania się i  nawiązywania kontaktów.

Monika Lehman

Elwira Lewandowska