Wyniki II etapu Sprintu Translatorskiego z okazji Dnia Naleśnika

Drodzy uczestnicy,

jeszcze raz gorąco dziękujemy za nadesłane prace. Wasza kreatywność przeszła najśmielsze oczekiwania jury! Wątek naleśnika pojawił się w nich na wiele różnych sposobów:

Był latający naleśnik z pogranicza jawy i snu, przepis na najbardziej udane naleśniki, składniki naleśników... kosmicznych, kuchnia pełna mąki i tajemnicza skrzynia na strychu,  zadanie z j. angielskiego, które zamieniło się w mrożącą krew w żyłach opowieść, intrygujący czerwony sos do naleśników w hotelu Mikołajkach oraz przepis na naleśniki sprzed stu lat znaleziony w lesie podczas spaceru z psem.

Pojawił się też motyw popularnego telewizyjnego show (oraz osoba w nim występująca), ranking dodatków do naleśników a także zapis dialogu, który jest dowodem na to, że nawet najbardziej sceptycznie nastawioną do naleśników osobę można przekonać do degustacji i zmiany zdania na ich temat. Jury otrzymało też garść cennych informacji encyklopedycznych dotyczących naleśników z zaskakująco celnym podsumowaniem, że najlepsze w naleśnikach jest to, że można je przygotować i spożyć w gronie najbliższych nam osób :).

Autorem zwycięskiej pracy, a zarazem szczęśliwym zdobywcą patelni do smażenia naleśników,  jest Michał Pobłocki z klasy 7b. „The Legend of Pancake” to swoista podróż w czasie i przestrzeni będąca połączeniem filmu przygodowego i gry komputerowej . W legendzie pobrzmiewa echo historii Graala, całość jest zaprawiona (brytyjskim) poczuciem humoru oraz wyczuciem językowym i wyraźną radością twórcy w pogoni za niesamowitą historią. Gratulujemy!

Pozostali uczestnicy zajmują zbiorowe II miejsce i, oprócz ocen celujących, otrzymują nagrody rzeczowe związane z treścią lub formą nadesłanych prac.

Mateusz Byczkowski, kl. 8b – słoik Nutelli

Jagoda Klińska, kl. 8b – błyszczący gadżet kuchenny

Patrycja Kwidzińska, kl. 8a – talerz (być może latający...)

Klaudia Przespolewska, kl. 8a – zeszyt na przepisy

Michał Karczewski, kl. 7a – pakiet długopisów

Oskar Kerlin, kl. 7b – tradycyjny ręcznik kuchenny

Michał Kliński, kl. 7b – zestaw: majonez + ketchup

Janek Adamik, kl. 7a – słoiczek dżemu

Agata Czerwionka, kl. 7a – kilogram mąki i torba na zakupy w kwiatki

Jędrzej Kwiatkowski, kl. 8b – aromatyczna herbata

Prace zostaną wkrótce udostępnione na nowym blogu szkolnym https://projekcik-spp.blogspot.com/

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za tak kreatywny udział w konkursie!

Data dodania: 2021-04-20 12:17:57
Data edycji: 2021-05-08 12:18:26