Voices of the Earth projekt 5a i 6a

W ramach tegorocznego świętowania  Dnia Ziemi na zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas 5a i 6a przeczytali tekst poetycki, a następnie poszukali w nim nowych słówek związanych ze światem roślin i zwierząt (w tym części ciała, sposoby poruszania się i odgłosy zwierząt oraz, oczywiście, nazwy zwierząt i roślin). Napisali też o swoich ulubionych roślinach i miejscach na Ziemi.

Na godzinie wychowawczej połączonej z językiem angielskim uczniowie kl. 5a wykonali portrety wybranych zwierząt, roślin lub krajobrazów oraz napisali ich przesłania dla nas, ludzi, używając wybranych przez siebie języków. Na plakatach znajdziemy teksty w następujących językach: polskim, angielskim, niemieckim, bośniackim, węgierskim, czeskim i... japońskim! Było przy tym dużo zabawy i radości :).

Ziemio, kochamy Ciebie i Twoich mieszkańców nie tylko 22. kwietnia, ale we wszystkie dni roku! ♡

Data dodania: 2022-05-04 14:52:59
Data edycji: 2022-05-04 15:53:40