TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI W NASZEJ SZKOLE

W dniach od 9 do 12 października przeprowadziliśmy w szkole skoordynowane działania, które miały na celu: propagowanie wiedzy na temat specyficznych trudności w uczeniu się, integrowanie społeczności szkolnej oraz uwrażliwienie na potrzeby  dyslektycznych osób.

Na głównym  korytarzu umieszczono stosowne tablice informacyjne. Uczniowie klas starszych, w trakcie godzin wychowawczych, oglądali film pt. „Gwiazdy na ziemi” pomagający zrozumieć sposób patrzenia na świat chłopca z dysleksją, jego wyjątkowość. Mieli też okazję doskonalić  i sprawdzić swoją percepcję wzrokową i koncentrację dobierając  w pary karty „Identyczne, czy podobne”.

Natomiast w każdej z klas młodszych Pani psycholog Anna Domagalska przeprowadziła godzinne warsztaty rozwijające spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

Tytuły Mistrza Spostrzegawczości i Koncentracji Uwagi w poszczególnych klasach otrzymali:

klasa 1a – Natalia Chomiczewska

klasa 1b – Julia Papuga – Niedzielska

klasa 2a – Joanna Szynszecka

klasa 2b – Kornelia Janta – Lipińska

klasa 3a – Dorota Grzonkowska i Artur Burakowski

klasa 3b – Antonina Formela

klasa 4a – Agata Dejk

klasa 4b – Faustyna Kuklińska

klasa 5a – Mateusz Okuniewski

klasa 5b – Antoni Świderski

klasa 6a – Franciszek Wroński

klasa 6b – Agata Lisewska i Wiktoria Sawicz

klasa 7 – Ignacy Apollo

klasa 8 – Ksawery Malc

Serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie w organizację TŚD.

Zespół nauczycieli zajęć rewalidacyjnych

i terapii pedagogicznej