#SuperKoderzy

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Przyjaźni,  jako jedna z 140 szkół w kraju realizuje Projekt Edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy

We wrześniu nasza Szkoła przystąpiła to ogólnopolskiego programu edukacyjnego Fundacji Orange #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Zakwalifikowanie do projektu poprzedzone było konkursem zgłoszeniowym na pracę zachęcającą Fundację Orange do wyróżnienia udziałem uczniów naszej szkoły. Udało się!
        W czasie trwania projektu grupa uczniów z klas piątych  uczy się programowania i podstaw robotyki.
Przystępując do #SuperKoderów wybraliśmy realizację jednej z czternastu ścieżek tematycznych o nazwie Majsterkowicze 2.0. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy, budują robota Lofi Robot ucząc się go zaprogramować. W praktyce poznają i  pogłębiają wiedzę z informatyki i techniki. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, pracę w zespole.  Są to pierwsze tego typu zajęcia w naszej szkole.

Data dodania: 2022-10-19 15:27:57
Data edycji: 2022-10-19 15:33:44