Spotkanie z pszczelarzem w Pasiece „Skrzaty” w Bielkówku

22 czerwca br. uczniowie klasy I „a” wybrali się na spotkanie z pszczelarzem. Dzień wcześniej zapoznali się z rolą pszczół, ich znaczeniem w przyrodzie oraz sposobem tworzenia i funkcjonowania pasieki. Po przyjeździe czekali na nas gospodarze, którzy już po krótkiej chwili oczarowali nas swoją otwartością, życzliwością,  uśmiechem, poczuciem humoru. Usiedliśmy w przygotowanym miejscu i jak zaczarowani słuchaliśmy pana Zbyszka, który z wielką pasją opowiadał nam o pszczołach, budowie ula, potrzebnych akcesoriach oraz znaczeniu pszczół w życiu człowieka. Mogliśmy obserwować pracę pszczół, które pieczołowicie zapełniały plastry miodem. Pan Zbyszek angażował Dzieci do dyskusji, która była bardzo dynamiczna. Okazało się, że niektórzy uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat pszczół oraz ich życia, funkcjonowania. Mogliśmy spróbować chleba z miodem, którym chętnie się częstowaliśmy. Był to dla nas wyjątkowy czas, podczas którego nawiązała się nić przyjaźni z Gospodarzami miejsca w którym gościliśmy.  Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Paulinie ( mamie Zuzi), która zaproponowała nam to spotkanie oraz panu Zbyszkowi, który przybliżył nam życie pszczół. Posiada ogromna wiedzę (dowiedzieliśmy się, że niedawno ukończył 2-letnią szkołę, gdzie zgłębiał wiedzę na temat pszczół i całej pracy związanej z pasieką). Jest człowiekiem o wielkim, wrażliwym sercu a przy tym pracowity jak pszczółka.

Z serca dziękujemy- wdzięczni uczniowie z panią Moniką i Beatą.

Dziękujemy też za podarunki: miodek i opaski-odblaski z pszczółkami.

Życzymy każdemu spotkania takich ludzi jakich my spotkaliśmy w Pasiece „Skrzat”:)

Data dodania: 2021-06-24 16:19:06
Data edycji: 2021-06-24 16:24:30