Spotkanie z pszczelarzami

18 października  w naszej szkole odbyło się spotkanie z członkami Koła Pszczelarskiego w Kartuzach: panią Martyną i panem Antonim, który posiada własną pasiekę. W spotkaniu wzięli udział  uczniowie klas I-III. Poznaliśmy  historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, dowiedzieliśmy się jak  powstaje i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i  zapachem, oraz jak powstają świeczki z plastra wosku. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula, stroju pszczelarza i obejrzenie przyborów, których używa pszczelarz w swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Data dodania: 2022-10-20 15:39:48
Data edycji: 2022-10-20 15:43:21