Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Czwartek, 26 października 2023 był niezwykłym dniem dla najmłodszych uczniów. Tego dnia pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.  W uroczystości ślubowania uczestniczył Burmistrz Gminy Żukowo, Pan Wojciech Kankowski, przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrekcja, rodzice i bliscy, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym pod opieką wychowawczyń pierwszoklasiści złożyli ślubowanie a Pani Dyrektor Magda Zawistowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych.

Nie obyło się także bez słodkiej niespodzianki, którą ufundowała Rada Rodziców – ogromny, przepyszny tort.

Po części oficjalnej klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Sali zabaw Loopys Word, gdzie radość i uśmiech towarzyszyły do końca dnia.

Od tej chwili mali uczniowie oficjalnie rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Monika Lehmann

Kamila Richert