Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nowy blog szkolny i eTwinning

Nowy blog szkolny i eTwinning

Nowy blog szkolny do prezentacji Waszych prac

Miło nam poinformować, że właśnie powstał nowy blog przeznaczony w całości do prezentowania prac, które powstają w ramach konkursów, projektów a nawet w trakcie regularnych zajęć lekcyjnych. Robicie wiele wspaniałych rzeczy, chcemy dać Waszym pracom drugie/długie życie oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym osobom zapoznanie się z tym, co napisaliście, narysowaliście, ujęliście na zdjęciu lub filmiku.

Znajdą się tutaj zarówno prace indywidualne, jak i zbiorowe (praca grupy czy całej klasy) oraz, od czasu do czasu, stworzone na bazie Waszych prac zadania (np. zadanie z motywem tabliczek informacyjnych, tzw. information signs, które lubią się pojawiać na egzaminie z j. angielskiego).

Będzie też można na bieżąco poczytać o projektach, w które się angażujemy. Na chwilę obecną są to między innymi:

Krąg przyjaciół liczby π / Π Number Circle of Friends – projekt dla uczniów klas 0-8 oraz ich rodzin i sympatyków szkoły, w którym wspólnie szukamy śladów matematyki we wszystkich przedmiotach szkolnych oraz obserwujemy, jak poszczególne przedmioty przenikają się wzajemnie, z wdziękiem wymykając się wyznaczonym granicom.

A Poem in a Moment of Grammar czyli, w wolnym tłumaczeniu, poezja gramatyki – poszanowanie dla reguł gramatycznych, doskonalenie umiejętności ich stosowania przy jednoczesnym praktykowaniu własnej twórczości. Jest to projekt dla uczniów klas 7 i 8, prace powstają w ramach zadań domowych z domieszką elementów kreatywnego pisania.

Oba projekty zostały przyjęte do realizacji w ramach działalności eTwinningu*.

Zapraszamy do odwiedzania bloga – pierwsze prace pojawią się tam 23.04., czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

* e-Twinning to „część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”” ( źródło informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/ETwinning)

 

Data dodania: 2021-04-21 12:16:04
Data edycji: 2021-05-08 12:16:46
Ilość wyświetleń: 40

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji
Motto

Nie wszystko da się zrobić od razu, ale musimy robić to, co da się zrobić dzisiaj, z nadzieją na to, co może okazać się możliwe jutro

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej