Nowy blog szkolny i eTwinning

Nowy blog szkolny do prezentacji Waszych prac

Miło nam poinformować, że właśnie powstał nowy blog przeznaczony w całości do prezentowania prac, które powstają w ramach konkursów, projektów a nawet w trakcie regularnych zajęć lekcyjnych. Robicie wiele wspaniałych rzeczy, chcemy dać Waszym pracom drugie/długie życie oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym osobom zapoznanie się z tym, co napisaliście, narysowaliście, ujęliście na zdjęciu lub filmiku.

Znajdą się tutaj zarówno prace indywidualne, jak i zbiorowe (praca grupy czy całej klasy) oraz, od czasu do czasu, stworzone na bazie Waszych prac zadania (np. zadanie z motywem tabliczek informacyjnych, tzw. information signs, które lubią się pojawiać na egzaminie z j. angielskiego).

Będzie też można na bieżąco poczytać o projektach, w które się angażujemy. Na chwilę obecną są to między innymi:

Krąg przyjaciół liczby π / Π Number Circle of Friends – projekt dla uczniów klas 0-8 oraz ich rodzin i sympatyków szkoły, w którym wspólnie szukamy śladów matematyki we wszystkich przedmiotach szkolnych oraz obserwujemy, jak poszczególne przedmioty przenikają się wzajemnie, z wdziękiem wymykając się wyznaczonym granicom.

A Poem in a Moment of Grammar czyli, w wolnym tłumaczeniu, poezja gramatyki – poszanowanie dla reguł gramatycznych, doskonalenie umiejętności ich stosowania przy jednoczesnym praktykowaniu własnej twórczości. Jest to projekt dla uczniów klas 7 i 8, prace powstają w ramach zadań domowych z domieszką elementów kreatywnego pisania.

Oba projekty zostały przyjęte do realizacji w ramach działalności eTwinningu*.

Zapraszamy do odwiedzania bloga – pierwsze prace pojawią się tam 23.04., czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

* e-Twinning to „część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”” ( źródło informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/ETwinning)

Data dodania: 2021-04-21 12:16:04
Data edycji: 2021-05-08 12:16:46