Konkurs DOG’S MONOLOGUES / MONOLOGI PSA

Jesteś sympatykiem psów? Nie jest Ci obojętny los zwierząt? Lubisz kreatywność?

Z okazji Dnia Kundelka, który jest obchodzony w Polsce 25. października, zapraszamy na konkurs pod tytułem DOG’S MONOLOGUES / MONOLOGI PSA. Proszę wybrać jeden temat i wykonać pracę pisemną w języku polskim lub angielskim:

• Co powiedziałby o życiu pies, gdyby mówił ludzkim językiem? Jak mógłby komentować codzienność? Co chciałby opowiedzieć? Przedstaw świat oczami psa w postaci psiego monologu.
  • Napisz opowiadanie, w którym ważnym motywem jest przyjaźń człowieka i psa.
  • „Pies też człowiek” – wykonaj plakat z zestawem porad i wskazówek, jak dbać o psa. Uwzględnij zarówno życie psów domowych, jak i tych, które mieszkają w obejściu lub na podwórku.

(For English, follow this link: https://projekcik-spp.blogspot.com/2021/10/dogs-monologues-school-competition.html )

Prace prosimy dostarczyć p. Joannie Kani lub p. Dorocie Rudnik-Pestce do 15.11.2021 r. Można je też przesłać mailowo na adres kaniajf@gmail.com jeśli nie będzie innej możliwości. Nagrodami będą oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego lub angielskiego. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe związane z tematem konkursu.

Konkurs jest częścią całorocznego szkolnego projektu „Earth Matters”, co można przetłumaczyć zarówno jako > Sprawy Ziemi <, jak również > Ziemia się liczy / ma znaczenie <.

Jednocześnie przypominamy o szkolnej zbiórce karmy i koców, które zostaną przekazane do schroniska Promyk. Karmę i koce zostawiamy w pojemnikach wystawionych przy drzwiach wejściowych do szkoły.

Pozdrawiamy, Joanna Kania i Dorota Rudnik-Pestka

Data dodania: 2021-10-28 16:27:47