Klasowi Mistrzowie Szybkich Potyczek Ortograficznych

21 lutego obchodziliśmy  ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto, które przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

W tym dniu w naszej szkole wybrani uczniowie z klasy siódmej: Klaudia Adamczyk, Natalia Bagnucka, Zofia Piwko, Bruno Kliński, Maksymilian Piotrowski oraz  Szymon Lehman podczas lekcji przychodzili do poszczególnych klas i wygłaszali referaty na temat obchodzonego święta oraz czytali ciekawostki dotyczące naszego ojczystego języka. Ponadto w klasach 4-8 odbył się konkurs ortograficzny. Komisja w składzie: p. Katarzyna Benkowska oraz p. Maria Karcz wyłoniły w każdej klasie „Klasowego Mistrza Szybkich Potyczek Ortograficznych”. Oto oni:

• Nikola Pyszka - klasa 8
  • Klaudia Adamczyk – klasa 7
  • Aleksander Grzonkowskia – klasa 6a
  • Łucja Janta – klasa 6b
  • Karol Gridnicki – klasa 5a
  • Agata Bagnucka - klasa 5 b
  • Aleksandra Petryńska – klasa 4a
  • Julian Solarski – klasa 4b

Pani Dyrektor Magda Zawistowska 5 marca 2024 r.  osobiście wręczyła zwycięzcom nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Benkowska i Maria Karcz

Data dodania: 2024-03-07 12:07:33