Jasełka

W środowe popołudnie 14 grudnia, przy wypełnionej po brzegi widowni, uczniowie klasy 1a wystąpili w jasełkach nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wyśmienicie wcielili się w role: Maryi, Józefa, Pastuszków, Anioła i postaci bajkowych. Młodzi aktorzy zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne. Zaśpiewano polskie kolędy i pastorałki: „Był pastuszek bosy”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Grajmy Panu”, „Gore Gwiazda Jezusowi”, „Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc” – dwie ostatnie   kolędy  uczniowie klas piątych przedstawili w języku migowym. Jasełka przypomniały nam jak ważny jest czas Bożego Narodzenia i uświadomiły nam, iż to co wydarzyło się w Betlejem, powinno codziennie dziać się w sercu każdego z nas. Tego dnia odbył się również Kiermasz Świąteczny. Spotkanie w murach naszej szkoły było świetną okazją ku temu, by przed świętami zaopatrzyć się w pierniki, bombki, stroiki,  oraz  inne ozdoby i wyroby świąteczne. Wszystkie dekoracje przygotowały dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielami.

Data dodania: 2022-12-20 08:58:32
Data edycji: 2022-12-20 18:28:11