GRA TERENOWA DLA MŁODZIEŻY GMINY ŻUKOWO „Młodzież poznaje Żukowo”

W sobotę 23 września odbyła się IV edycja Gry Terenowej dla uczniów z klas 6-8 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Żukowo. Organizatorami imprezy była Młodzieżowa Rada Gminy w Żukowie oraz Urząd Gminy Żukowo. Gra miała między innymi na celu: integrację młodzieży, rozwijanie wiedzy ze znajomości Gminy Żukowo. Zapoznanie z szeregiem zabytków, miejsc kultury a także kształtowaniem nawyków aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

W grze wzięło udział 9 drużyn z opiekunami reprezentującymi Szkoły Podstawowe z Gminy Żukowo. Grę rozpoczął burmistrz Wojciech Kankowski zachęcając uczestników do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Podczas gry uczestnicy musieli odszukać ukryte na terenie Żukowa skrytki i odpowiedzieć na pytania związane z Gminą Żukowo.

Naszą szkołę reprezentowali: Staś Chełmstowski, Filip Stachowiak, Szymon Lehmann, Bruno Kliński i Piotr Matuszewski. Uczniowie uzyskali jako drużyna 4 miejsce. Najlepsza okazała się drużyna z Banina. Jednakże zespół z Przyjaźni okazał się bezkonkurencyjny w „przeciąganiu liny” zdobywając bez żadnej porażki 1 miejsce.

Adam Formela

Data dodania: 2023-09-24 20:24:26