GMINNE IGRYSKA W KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W KATEGORII DZIECI.

W poniedziałek 11.03.2024 i wtorek 12.03.2024r. nasza szkoła była organizatorem Gminnych Igrzysk Dzieci w Koszykówce. W pierwszym dniu do rywalizacji stanęło 7 drużyn  szkół naszej gminy w kategorii dziewcząt. Drużyny podzielone były na  dwie grupy, nasze dziewczęta w swojej grupie rozegrały mecze z dziewczętami z SP Skrzeszewo i SP  Leźno, wygrywając ze Skrzeszewem 14:2, a z Leźnem 6:2. W półfinale pokonały dziewczęta z SP 1 Żukowo 16:0 i w finale , i tym samym o I miejsce w turnieju zagrały z dziewczętami z SP Chwaszczyno pokonując je 12:1. W drugim dniu do rywalizacji stanęli chłopcy , 6 drużyn zagrało o najlepszą drużynę naszej gminy. Nasi chłopcy w swojej grupie zmierzyli się z drużyną z SP Skrzeszewo i SP Chwaszczyno , wygrywając 16:4 ze  Skrzeszewem i przegrywając 21:8 z Chwaszczynem. Po rozegraniu wszystkich meczów w grupach odbyły się rozgrywki o miejsca na podium. Nasi chłopcy zagrali o III miejsce z drużyną z SP Banino niestety przegrywając 10:4 tym samym ostatecznie zajmując IV miejsce.

Klasyfikacja końcowa DZIEWCZĘTA:

I m- SP PRZYJAŹŃ

II m- SP Chwaszczyno

III m- SP Leźno

IV m - SP1 Żukowo

V m - SP Skrzeszewo

VI m- SP Borkowo

VII m - SP Pępowo

Klasyfikacja końcowa CHŁOPCY:

I m- SP Leźno

II m- SP Chwaszczyno

III m- SP Banino

IV m- SP PRZYJAŹŃ

V m - SP Skrzeszewo

VI m- SP Pępowo

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów. Nasze dziewczęta jako najlepsza drużyna  będzie reprezentować naszą gminę  na szczeblu powiatowym 26.03.2024r. w Kartuzach. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.

Mirella Kaszuba

Data dodania: 2024-03-14 13:46:11