Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania wywodzi się z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjowany w 2007 roku przez ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou oraz Euro Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni.

Uczniowie klas 1-3 również dołączyli się do tej akcji. Wspólnie przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki. W całej szkole roznosił się cudowny zapach świeżych warzyw i sałatek. Chcąc promować zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz wprowadzanie jak największej ilości warzyw i owoców do codziennej diety wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Można było na nich zobaczyć na przykład jak wygląda prawidłowo wypełniona piramida żywieniowa, dzieci odgadywały zagadki, rebusy, układały puzzle, a także mogły wysłuchać kilku rad lekarza dietetyka o dobrych nawykach żywieniowych. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń wyciągnął z tego dnia kilka wniosków dla samego siebie i będzie wprowadzał je w swoje życie.

Data dodania: 2023-11-09 17:37:37
Data edycji: 2023-11-09 17:48:31