Dzień Kaszubski

W marcu, z okazji Dnia Kaszubów w naszej szkole miało miejsce kilka wydarzeń. Młodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez panią Bożenę Kupper i uczyli się tworzenia palm wielkanocnych z elementami pisanek. Wszystkie klasy przygotowały plakaty będące ilustracjami do legend z serca kaszub. Starsi uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy nt. Przygód Remusa. Ich wiedza została nagrodzona drobnymi upominkami. Pani dyrektor, Magda Zawistowska, gość-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchomiu, Elżbieta Pryczkowska i nauczycielka języka kaszubskiego - pani Agnieszka Tusk odczytały fragmenty Póna Tadełyśa, oczywiście w języku kaszubskim. Szkołę odwiedził również Zespół Mulci, w którym występują uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu i porwał do tańca zgromadzoną publiczność. To był kolorowy tydzień, jak kolory nici  w hafcie kaszubskim.

M.Z

Data dodania: 2023-04-11 09:20:49