„Świecimy na niebiesko”

„Świecimy na niebiesko”- pod takim hasłem 4 kwietna obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem pracownicy szkoły i uczniowie założyli niebieskie ubrania.

Podjęliśmy się skoordynowanych działań w wyniku których uczniowie:

- zapoznali się z filmami pogłębiającymi wiedzę na temat autyzmu,

- zaprezentowali graficznie wiedzę zdobytą podczas oglądania filmów,

- przedstawili w formie plakatów sylwetki sławnych osób z autyzmem,

- wzięli udział w quizie online,

- wykonali prace w kolorze niebieskim,

- stworzyli drzewo „Co mogę zrobić dla osób z autyzmem?” uzupełniając je liśćmi z zapisanymi propozycjami.

Dodatkowo w klasie V b podczas lekcji godziny wychowawczej odbyła się projekcja filmu „Autyzm # wiem co czujesz” ukazująca specyfikę funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu z perspektywy osoby z diagnozą, rodziców oraz terapeuty. Po projekcji filmu uczniowie rozmawiali z Panią psycholog o faktach i mitach dotyczących autyzmu.

Naszym celem było budowanie postaw empatii, otwartości i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Mamy nadzieję, że to się nam udało.

Data dodania: 2023-04-14 10:22:36
Data edycji: 2023-04-14 19:30:25