Opis imprezy z okazji Dnia Seniora oraz podziękowania dla sponsorów

Dzień Seniora w Przyjaźni

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym,
co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis

W środowe przedpołudnie 11 stycznia, do szkoły w Przyjaźni przybyli  wyjątkowi goście.
To seniorzy zamieszkujący miejscowość Przyjaźń, dziadkowie naszych uczniów.
Na spotkanie przybyli również Pan Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo oraz
Pan Witold Szmidtke- Przewodniczący Rady Miejskiej. Zaproszenie przyjęła Pani Kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia- Ewa Pieczora. Przybyli członkowie Rady Sołeckiej, Radni
i Dyrektorzy pobliskich szkół. Obecni byli również emerytowani pracownicy szkoły
i przedstawiciele OSP ze Skrzeszewa.

W programie artystycznym przeplatanym quizami wystąpili nasi uczniowie oraz przybyły na występy Zespół Perełki z założycielką i choreografem- Panią Ireną Biczkowską z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Leźnie, którego zespół zasilają również uczennice naszej szkoły.

Rozpoczęliśmy w klimacie jeszcze świątecznym by po chwili przejść do karnawałowego szaleństwa. Na początek po Zimowym Tańcu Perełek bajkowe Jasełka zaprezentowali uczniowie kl. 1a. Rozstrzygnięty został konkurs „Jaka to bajka”, który przypomniał wszystkim niezapomniane dobranocki o  Bolku i Lolku, Kocie Bonifacym, Koziołku Matołku i inne. Następnie uczniowie oddziału przedszkolnego zaprezentowali wzruszający taniec płatków śniegu z chusteczkami i piosenkę w języku angielskim. Były życzenia dla dziadków oraz piosenka „Góry do góry”, rozpoczynająca karnawałową część imprezy. Uczniowie czteroletni opowiedzieli wierszyk o „Koziołku”. Kolejnym punktem imprezy było Koło Fortuny, w którym nie było bankruta, a jedynie sporo śmiechu i nagród dla zgadujących seniorów.

Ważnym punktem tego dnia było losowanie trzech osób-seniorów, którzy otrzymali od Zarządu OSP w Skrzeszewie czujki czadu. Wręczył je Pan Prezes- Tadeusz Serkowski.

Po kolejnym występie Perełek w wesołej Czaczy po Sali rozbiegli się Gwiżdże
i częstowali gości cukierkami. Klasa 1b zaprezentowała pięknie wykonany za pomocą drewnianych pałeczek „Koncert na 102” w rytm utworów muzyki poważnej choć w cale poważnie nie brzmiał. Po tańcach i śpiewach przyszła kolej na przedstawienie klasy 2b
 o Królowej Śniegu. Na chwilkę wróciliśmy do spotkania z kolędom wyśpiewaną przez uczniów klasy 2a, a zaraz po niej usłyszeliśmy od uczniów klasy 3b piosenkę o pomaganiu ludziom. Pod koniec uroczystości wystąpiły uczennice klasy 5 w układzie gimnastycznym.

Ostatnim punktem był pokaz ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu strażaków z OSP w Skrzeszewie, którzy na dziecięcych manekinach pokazali seniorom jak postępować w razie zadławienia czy omdlenia ich wnucząt.

Data dodania: 2023-01-16 20:15:04
Data edycji: 2023-01-17 10:27:45